

Ymkje de Boer
6 mrt 2026
Een bijzondere combinatie: gitaarmuziek en zelfgemaakte kleding van mooie stoffen.
In Buurtsalon Jeltje zullen we ervaren hoe oor- en oogstrelingen samengaan. Leerlingen gitaar van docent Kees Arntzen spelen muziek van verschillende componisten; cursisten van textielkunstenares Jo-anne Kobald laten hun modecreaties zien.
De combinatie gitaarmuziek en textielkunst mag bijzonder klinken – in het geval van Kees en Jo-anne ligt die voor de hand: hun ateliers in Amsterdam-Zuid liggen pal naast elkaar en ze vormen een stel.
Kees Arntzen (Studio Josquin) is componist, beeldend kunstenaar en gitarist. Zondag 15 maart spelen drie van zijn leerlingen werken voor gitaar (solo) van onder meer de Spaanse componist en gitarist Francisco Tárrega (1852-1909) en de veelzijdige Braziliaan Heitor Villa-Lobos (1887-1959), die naast componist en gitarist ook dirigent en cellist was.
Jo-anne Kobald (JK Textiles) is textielkunstenaar, naaidocente en coupeuse. Zij heeft zich de afgelopen jaren vooral verdiept in zijdeschilderen en vilten. Ze maakt onder meer veelkleurige wandkleden, jasjes, sjaals en kussens. Met haar lessen en workshops inspireert zij mensen om hun creativiteit te ontwikkelen met textiel. Verschillende deelnemers aan haar naailessen geven een modeshow met zelfgemaakt werk.
15 maart 2026, 16:00 uur
Buurtsalon Jeltje
Eerste Helmersstraat 106-N
1054 EG Amsterdam
Toegang gratis, een vrijwillige bijdrage in de hoed ter plaatse wordt op prijs gesteld.
